Kenge Shqip - Ne Krahet E Tua Do Jem Chords

 
         
         
         
         
         
X
X
2
3
1
5 fr
         
         
         
         
         
X
1
3
4
2
1
10 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
1
1
5 fr
         
         
         
         
         
X
X
3
2
1
2 fr
         
         
         
         
         
X
4
3
1
2
X
10 fr
         
         
         
         
         
1
3
4
1
1
1

12 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
3
4
2

B

variations
         
         
         
         
         
X
1
2
3
4
1
6 fr
         
         
         
         
         
1
3
4
2
1
1
         
         
         
         
         
X
1
4
4
4
X
         
         
         
         
         
X
1
X
3
4
1
3 fr
         
         
         
         
         
3
2
1
1
1
4
8 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
3
4
3

10 fr
         
         
         
         
         
X
4
3
1
2
1
         
         
         
         
         
1
3
4
2
1
1
5 fr
         
         
         
         
         
X
4
3
1
2
1
3 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
2
4
3
         
         
         
         
         
X
X
3
2
1
1
8 fr
         
         
         
         
         
X
1
3
3
3
1
10 fr
         
         
         
         
         
4
3
1
1
1
X

10 fr
         
         
         
         
         
3
2
1
1
1
4
         
         
         
         
         
X
3
2
1
3 fr
         
         
         
         
         
X
1
2
3
4
1
8 fr
         
         
         
         
         
1
3
4
2
1
1
3 fr
         
         
         
         
         
X
1
X
3
4
1
5 fr
         
         
         
         
         
3
2
1
1
1
4
10 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
3
4
3

12 fr
         
         
         
         
         
X
4
3
1
2
1
3 fr
         
         
         
         
         
X
         
         
         
         
         
X
1
1
1
3
         
         
         
         
         
X
1
3
5 fr
         
         
         
         
         
1
3
1
2
1
1
7 fr
         
         
         
         
         
X
1
3
2
4
2 fr
         
         
         
         
         
4
3
1
1
1
2
5 fr
         
         
         
         
         
1
3
1
2
4
1

7 fr
         
         
         
         
         
X
X
1
3
2
4
10 fr
         
         
         
         
         
X
3
2
4
1
12 fr
         
         
         
         
         
X
1
3
3
3
4
No chord
  
Standard guitar tuning:
E
A
D
G
B
E
No capo

Intro

Dm B F C A7

  Dm       B        F        C    A7   Dm
e|-1-----0-3-1-0---1------0-3-1-0-1-5------5-8-6-5---3--------5-3-1-0-1--|
B|-----3---------3------3----------------6---------6------5-6------------|
G|---2----------------3----------------5----------------5----------------|
D|-----------------------------------------------------------------------|
A|-----------------------------------------------------------------------|
E|-----------------------------------------------------------------------|x2
NgDmrihesh fillon ecen kur gjunjet ty s`te mbajne Ti qBan e brenda vetes, qesh për te mos u pare hey FJe derrmuar ti tani po zvarritesh PCor ke kembe te forta ke fillA7uar qe te rritesh FurtDmune ke para vetes po mbahesh përsëri Ti se Bdi çdo të thotë por ke rrugën ne marrezi Ne mFes mbaron gjithçka si një film qe sapo pritet Ky fCilm po vazhdon e ty s`te fsA7hijnë dot me vitet Te shtrenDmgoj fort te prek te puth ti e di Unë rrBugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi Me dhemb zFemra qe s`te kam por shpirt un ty te kam Cdo dCitë prap me ty lind dhe është fA7al teje qe unë jam Me lDmer te jem ti nese nesër s`do të jesh Me lBer te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh Me mFerr me jep force ne rrugën time te di Gjithë rrCugët e zemrës time ecA7in me çojnë te tek ti Ne krahet e tDmua te jem Kur me fBorce mos te kem, Do të vFij e do të mbaj shpirt Gjer sa dhCimbja te shkoj tA7ej Syte e Dmtu do të jem ErrësBirë të mos ndejsh Do të flFas me zerin tënd Te kam jCete te kam përjA7ete Ne krahet e tDmua te jem PerqafBimin do ndjej Do jetFoj me frymen tënde Sa dhe fCundi frike te kA7ete Dhe ne Dmendrra më vjen Per çdo Bnate shpirti ndjen Doren tFende ne trupin tim M'perkedhCel me merr me flA7et Per jetën tBone Ne krahet e tDmua do jem Flete te bDmardha shoh ne librin e jetes sime Si një shpBirt i burgosur qe mban frymen me kujtime Me ndFodh te jem pa ty neper turma i harruar Një njCeri qe nuk jam me po dikA7ur kam ekzistuar Jete kDmam nga buza jote me ty prane Une e tBi ishim dikur perjetesisht te pandare Kur qFeshje, qeshje dhe afroheshe pranë meje FlCisje, humbisja ne pA7uthje me dehje RrembDmeje qenien time gjithçka ishim dikur Do të jBemi prap bashke kurre mos thuaj kurre FFati gjithmone ecen per ku jo nuk e di Por dCi qe rrugët e zemeres simeA7 me çojnë tek ti

Intro

Ne krahet e tDmua te jem Kur me fBorce mos te kem, Do të vFij e do të mbaj shpirt Gjer sa dhCimbja te shkoj tA7ej Syte e Dmtu do të jem ErrësBirë të mos ndejsh Do të flFas me zerin tënd Te kam jCete te kam përjA7ete Ne krahet e tDmua te jem PerqafBimin do ndjej Do jetFoj me frymen tënde Sa dhe fCundi frike te kA7ete Dhe ne Dmendrra më vjen Per çdo Bnate shpirti ndjen Doren tFende ne trupin tim M'perkedhCel me merr me flA7et Per jetën tBone Ne krahet e tDmua do jem

All Content on this page is the property of the copyright owner of the original composition.